GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj129
mod_vvisit_counterW tygodniu421
mod_vvisit_counterW miesiącu2764

Twój IP: 54.166.203.17

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Środa
26 Września 2018
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Piątkowego poranka, gdy tylko spadł pierwszy śnieg, w asyście uroczych Śnieżynek z Samorządu Uczniowskiego zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Wraz ze swym orszakiem odwiedził niektóre klasy i obdarował co grzeczniejszych uczniów i nauczycieli prezentami.
Dziękujemy Mikołajowi że i  w tym roku nie zapomniał o młodzieży z naszej szkoły i zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z Mikołajek.

 

Więcej…
 

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Miło nam podać listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursów przedmiotowych. Konkursy jeszcze trwają, więc mamy nadzieję, że lista będzie jeszcze dłuższa.

A. Pieńkos IId – historia, j. polski
R. Rabczak IIIa – historia, chemia
P. Faliński IIId – chemia
J. Początek IIId - chemia
J. Stopyra IIIe - j. angielski


 

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza imprez naszego Gimnazjum. Zebrani na auli uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 r.

Dzień ten, skłania nas do refleksji na temat naszej historii, jest symbolem walki o wolność oraz znakiem wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. W tym szczególnym i radosnym dniu gimnazjaliści wspominali i dziękowali naszym bohaterom, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o wolność naszej ojczyzny.

Więcej…
 

DYPLOM DLA DRUŻYNY CHŁOPCÓW ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA W PIŁCE RĘCZNEJ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM W 2012/2013 ROKU


 

XI EDYCJA KONKURSU POLSKIEJ I OBCOJĘZYCZNEJ PIOSENKI RELIGIJNEJ „LAUDATE DEO”

26 października 2013 r. w Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, przy ul. ks. Jałowego 1 w Rzeszowie, odbyła się XI edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deo”. W tym roku honorowym patronatem objęli go: Ksiądz Biskup Jan Wątroba i Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas.

Cele konkursu to: obchody upamiętniające rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  popularyzowanie nauczania błogosławionego Jana Pawła II wśród młodzieży i rozpowszechnianie piosenek religijnych, szczególnie te związane z Ojcem Świętym. W tym roku wzięło udział 11 zespołów i 13 solistów w sumie 175 wykonawców.

Więcej…
 

ALE IMPREZA

Długo oczekiwane spotkanie na pożegnanie lata odbyło się 24 października 2013r. W tym dniu lekcje zostały skrócone. Po zakończeniu zajęć ok. 11:30 cała społeczność gimnazjalna udała się w stronę  ośrodka Regionalnego Towarzystwa Rolno-Przemysłowego "Doliny Strugu".

Na miejscu uczniowie zostali powitani przez opiekunów Samorządu Szkolnego. Następnie przedstawiono plan imprezy, przypominano wyniki konkursu na najsympatyczniejszego  chłopaka klas pierwszych, drugich i trzecich. Rozdano drobne upominki.

Więcej…
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty oraz szkolnictwa i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Jest to także okazja do nagradzania wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli i pedagogów. Podczas szkolnej gali pani dyrektor szkoły M. Kruczek, wręczyła zasłużonym pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły. W części artystycznej uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom oświaty za zaangażowanie, włożony wysiłek i serce okazywane w pracy z młodzieżą.

Organizatorem uroczystości była klasa III d, Szkolny Zespół Wokalny i Samorząd Szkolny.

 

Więcej…
 

„POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM”

Nasza szkoła rozpoczyna realizację projektu „POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM – RADĘ SOBIE DAM”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt będzie realizowany z udziałem szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Beneficjentami są nauczyciele, którzy dzięki udziałowi w projekcie zdobędą nowe kompetencje zawodowe w obszarze efektywnego przekazywania wiedzy swoim uczniom oraz uczniowie z indywidualnymi i specjalnymi potrzebami w nauce. W czasie trwania projektu będą realizowane pogłębione badania i analizy oraz opracowywane innowacyjne narzędzia efektywnego przekazu wiedzy dla nauczycieli. Wyniki realizowanych działań będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej projektu.

Strona projektu >>>

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 43 z 52


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

sg204046.jpg

Jesteśmy na Facebook'u