GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj114
mod_vvisit_counterW tygodniu19
mod_vvisit_counterW miesiącu4027

Twój IP: 54.144.16.135

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 

MISTRZYNIE POWIATU RZESZOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM W ROKU SZKOL. 2012-2013

Drużyna dziewcząt w składzie: Monika Łazor, Anna Szura i Oktawia Midura, wygrywając 3.12.2012r. w Błażowej Powiatową Gimnazjadę w tenisie stołowym, awansowały do dalszych rozgrywek. W Rejonowej Gimnazjadzie 11.03.2013r. w Nowej Sarzynie uczennice zajęły III miejsce, uzyskując awans do Finału Województwa, który odbędzie się 11.04.2013r. w Nowej Sarzynie.

 

MISTRZOWIE POWIATU RZESZOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM W ROKU SZKOL 2012-2013

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Hadała i Bartłomiej Wielgos, zajmując I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym 10.12.2012r. w Błażowej, również  wywalczyli awans. W Rejonowej Gimnazjadzie 11.03.2013r. w Nowej Sarzynie uczniowie po zaciętej walce ostatecznie zajęli V miejsce.

 

SZKOLNY KONKURS "POLSKIE KONSTYTUCJE"

Z okazji obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbędzie się konkurs wiedzy pod hasłem „Polskie konstytucje”. Finał konkursu będzie miał charakter publicznego ustnego quizu i będzie  elementem obchodów tejże rocznicy. Wszyscy, którzy wezmą udział w pisemnych eliminacjach, które odbędą się w ostatnim tygodniu kwietnia i zdobędą wynik 80% i więcej w nagrodę otrzymają końcową ocenę z wiedzy o społeczeństwie o stopień wyższą od proponowanej przez nauczyciela.

Propozycja jest bardzo atrakcyjna, bo materiał zawarty w pytaniach testu eliminacyjnego i quizu nie wykroczą poza ten zawarty w podręczniku do WOS część 2 oraz w podręczniku do historii (głównie temat Pierwsze konstytucje) oraz znajomość obecnej Konstytucji RP.

Zgłoszenia chętnych do konkursu  przyjmują nauczyciele wos.

 

KONKURS O TYTUŁ HISTORYKA WIOSNY 2013 R. ROZSTRZYGNIĘTY

21.03.2013 r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas pierwszych o tytuł Historyków Wiosny 2013 r. Reprezentacje wszystkich klas pierwszych rywalizowały odpowiadając na pytania z zakresu materiału przewidzianego w podstawie programowej dla klasy I gimnazjum. Pytania zawierały mapy, pojęcia, przedmioty, zabytki i daty, które należało nazwać, wyjaśnić, podać lub rozpoznać. Regulamin konkursu był tak pomyślany, że uczniowie siedzący na widowni mogli pomagać reprezentacji. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji, był też okazją do powtórzenia wiedzy i przyniósł zdecydowane zwycięstwo reprezentacji  klasy I e. Tytuł Historyka Wiosny 2013 zdobyli Karol Gerula, Daniel Rabczak i Bartłomiej Rząsa (wszyscy na zdjęciu poniżej). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Więcej…
 

 

POWITANIE WIOSNY

Tegoroczny „Pierwszy Dzień Wiosny” w naszej szkole przebiegał trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie naszej szkoły mogli oglądać tego dnia pokazy z biologii, chemii, fizyki i robotyki przygotowane przez swoich rówieśników z Młodzieżowego Laboratorium Nauki.

Tego dnia odbyły się także w naszej szkole konkursy. Pierwszym konkursem był skupiający z całej szkoły najbystrzejsze umysły ścisłe Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Klasy pierwsze mogły ze sobą rywalizować w przygotowanym i prowadzonym przez panią M. Kutrzebę  konkursie historycznym, który stanowił doskonałą powtórkę wiadomości z przedmiotu. W konkursie tym wygrała bezapelacyjnie klasa IE.

 

Więcej…
 

 

POKAZY Z ROBOTYKI

Chętni uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach z robotyki zorganizowanych przez firmę Imperium Techniki. Na pokazie można było zobaczyć zbudowane roboty z klocków Lego Mindstroms, składających się z wielu elementów. Klocki te można dowolnie łączyć, tworząc dowolne konstrukcje a następnie zaprogramować ich podstawowe zachowanie i interakcje na otoczenie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 46 z 51


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

imgp7648.jpg

Jesteśmy na Facebook'u