GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj114
mod_vvisit_counterW tygodniu18
mod_vvisit_counterW miesiącu4026

Twój IP: 54.144.16.135

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 
PDF Drukuj

UCZNIOWIE Z GIMNAZJUM W BŁAŻOWEJ NA PROJEKCIE EUROWEEK

W dniach od 20 do 25 lutego 2017 r. dwunastu uczniów z Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej wraz z nauczycielami (p. Barbarą Synoś, p. Dariuszem Szmistem oraz p. Renatą Maciołek) wzięło udział w obozie językowym „EuroWeek- Szkoła Liderów”, który odbył się w miejscowości Różanka w woj. Dolnośląskim w Kotlinie Kłodzkiej. Organizatorem  obozu  już od 20 lat jest pan Adam Jaśnikowski, prezes Europejskiego Forum Młodzieży.

Nasza grupa w czasie obozu EuroWeek poznała wolontariuszy z takich krajów jak: Indie, Armenia, Etiopia, Kenia, Peru, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Polinezja, Turcja. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, co pozwoliło poszerzyć nasze kompetencje w słuchaniu, mówieniu, oraz pisaniu. Przez cały tydzień uczestniczyliśmy w różnorodnych formach pracy i aktywności np: konferencja prasowa, leadership, poznaj Unię Europejską, praca i motywacja w grupie, program „Erasmus +”, poznawanie kultur świata, prowadzenie prezentacji/ autoprezentacji, Debata Oksfordzka, wolontariat, szok kulturowy. Oprócz wytężonej nauki, mieliśmy też czas na rozrywkę oraz integrację z grupą uczniów z Gniezna, z którymi współpracowaliśmy  podczas zajęć. Uczestniczyliśmy również w krótkiej  wycieczce  do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. Ten obóz z pewnością pozwolił nam otworzyć się na odmienne kultury, poznawanie nowych ludzi, oraz osłuchanie się z językiem angielskim. Każdy z uczestników nawiązał świetny kontakt z wolontariuszami, oraz poznał nowych przyjaciół. Wszyscy zadeklarowali również, że chętnie przyjadą na kolejne edycje programu „EuroWeek”. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym obozie. To ciekawa forma nauki i wspaniałe wspomnienia.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz skontaktować się z uczestnikami i nauczycielami, a pozostałe informacje możesz odnaleźć na stronie http://euroweek.pl.

Aleksandra Skawińska

 


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

dscf1285.jpg

Jesteśmy na Facebook'u