Twój IP: 54.225.3.207

Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

KONKURS „WĘDRÓWKI PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

Dnia 9 marca 2017 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie ,,Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Była to II edycja i dotyczyła Austrii. Konkurs zorganizowało Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości geografii, historii i kultury Niemiec.

Celem konkursu było : rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzenie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy II a: Artur Gruba i Gabriela Opioła.

Artur zajął I miejsce i otrzymał główną nagrodę, bon o wartości 160 zł do zrealizowania w sklepie wirtualnym w Dynowie.

Gabriela Opioła zajęła miejsce IV.

Uczniom  bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Urszula Toczek.

sg204135.jpg