mod_vvisit_counterW miesiącu1912

Zuzanna, Zula

Zodiak: Wodnik

PROJEKT Z ZUS

Na przełomie lutego i marca 2017 r. uczniowie klas IIIB i IIID Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej realizowali projekt edukacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Była to pierwsza edycja projektu na poziomie gimnazjalnym. Szkolnym koordynatorem projektu była Krystyna Brzęk. Na lekcji wos zapoznała młodzież z różnymi rodzajami ubezpieczeń społecznych i korzyściami dla ubezpieczonych i świadczeniobiorców. 27 kwietnia odbyło się podsumowanie projektu i publiczna prezentacja jego efektów. Młodzież przedstawiła zebranym swoje prace: komiks, 3 plakaty oraz film propagujące tematykę ubezpieczeń społecznych.

W wydarzeniu wzięła udział przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pani Alicja Kochanowicz-Graboś, koordynator projektu w regionie, która zapoznała uczniów z historią ZUS-u i jego obecną działalnością. Przywiozła także dla uczniów, uczestników projektu drobne upominki. Nagrodą za zaangażowanie w realizację działań projektowych będzie dla uczniów ocena z wiedzy o społeczeństwie, a komiks przygotowany przez uczennice klasy IIID i filmik nakręcony przez chłopców z klasy IIIB mają szansę znaleźć się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

_mg_9558.jpg