Twój IP: 52.91.221.160

Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław

Zodiak: Baran

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zachęcam wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Razem na Święta” i podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Wśród takich aktywności mogą pojawić się m.in.:

- zorganizowanie przedświątecznego spotkania dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w domu seniora lub w innym miejscu ważnym dla lokalnej społeczności,

- wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych i obdarowania nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących,

- zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących lub schroniska dla zwierząt,

- pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach lub zrobieniu zakupów,

- zorganizowanie imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej i wiele, wiele innych.

Zapraszam również do podzielenia się z nami innymi inicjatywami realizowanymi przez przedszkole, szkołę lub placówkę oświatową. Zachęcamy do zamieszczania informacji na swoich stronach internetowych oraz postów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta

Jednocześnie zachęcamy uczniów do zapoznania się z „Poradnikiem wolontariatu szkolnego”, w którym mogą znaleźć najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu. Dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców przygotowaliśmy publikację „Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców”. Obie pozycje są dostępne na naszej stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zaangazuj-sie-w-pomoc-innym-poradniki-wolontariatu-men.

W jaki sposób zgłosić się do akcji „Razem na Święta”?

Aby zgłosić się do akcji należy wypełnić
ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie dla zalogowanych w SIO (zakładka „Ankieta”). Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia br.

Szkoły i placówki, które zaangażują się w akcję będą mogły pobrać specjalnie przygotowane logo i dołączyć w ten sposób do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy!

Zaangażujcie się w pomoc innym! Serdecznie za nią dziękujemy!

Łącze wyrazy szacunku i pozdrawiam przedświątecznie

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

DYREKTOR SZKOŁY