GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj176
mod_vvisit_counterWczoraj255
mod_vvisit_counterW tygodniu176
mod_vvisit_counterW miesiącu4731

Twój IP: 18.206.76.41

AKTUALNOŚCI


Dzisiaj jest: Niedziela
29 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Do końca roku zostało 278 dni.
Zodiak: Baran

SONDA

Jak często odwiedzasz stronę internetową naszego gimnazjum?
 
PDF Drukuj

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW

Julian Ślęczka i Kacper Gibała - uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej zostali laureatami III edycji wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem Polska znowu wolna. Organizatorami Konkursu są PCEN Rzeszów, Europa Direct Rzeszów, ZOPO w Kuryłówce.

Konkurs przewidziany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością historii i geografii Europy, zagadnień związanych z integracją europejską i z funkcjonowaniem UE. W tym roku dodatkowo obowiązywała szczegółowa wiedza z zakresu I wojny światowej i walki Polaków o granice, z lat 1989 -1991, kiedy to Polacy po raz kolejny odzyskiwali niepodległość oraz okoliczności wstąpienia Polski do NATO i UE. W pierwszym etapie uczniowie szkół podstawowych mieli napisać 2 prace historyczne na wybrane przez siebie tematy z różnych zagadnień (z listy organizatorów), a gimnazjalistów obowiązywały 3 pracy z trzech różnych zagadnień. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Pięcioro uczniów klas VIII przygotowało 10 prac, a trzech uczniów gimnazjum 9 prac. Wszystkie prace były ciekawe, oprócz zagadnień historycznych poruszały różne zagadnienia m. in. wykorzystania w naszym regionie funduszów unijnych. Komisja konkursowa w Rzeszowie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała trzy uczennice ze szkoły podstawowej tj. Martynę Bacior, Paulinę Bator, Emilię Maciołek, a z gimnazjum Juliana Ślęczkę i Kacpra Gibałę. 25 kwietnia odbył się finał wojewódzki na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczniowie zmierzyli się z trudnym testem. Laureatem I miejsca wśród uczniów szkół gimnazjalnych został Julian Ślęczka, a Kacper Gibała zajął miejsce III. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 maja 2019 r. w siedzibie WSIiZ w Kielnarowej podczas obchodów 15 rocznicy wstąpienia Polski do UE.


 


Strona Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej


Administratorzy: Grzegorz Kruczek (pan_kg@wp.pl)
i Robert Grzesik (robert.grzesik@wp.pl)

Joomla themes

OGŁOSZENIA

DYREKTOR SZKOŁY
mgr Maria Kruczek
przyjmuje od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 8:45
(lub po wcześniejszym umówieniu się)


"DOBRY START"
Informacje o rządowym programie


Przetwarzanie danych osobowych przez monitoring wizyjny
Informacje dotyczące ochrony danych osobowych w Zespole Szkół w BłażowejWszelkie informacje o oddziale żłobkowym są udzielane w Urzędzie Gminy Błażowa


DZIENNIK ELEKTRONICZNY
UONET+

Jak po raz pierwszy zalogować się do systemu UONET+

GABLOTKA SZKOLNA

Newsy z Gablotki Szkolnej.

W OBIEKTYWIE

dsc_9942.jpg

Jesteśmy na Facebook'u